8 نکته برای سالم ماندن هنگام سفر

آیا می دانستید شما نیز همانند 20% افراد پس از سفر با هواپیما احتمال سرماخوردگی خواهید داشت؟ دلیل این امر ساده است زیرا ...

5 نکته جهت پیشگیری از سرماخوردگی در حین سفر

احتمال اینکه فصل تعطیلات شما با مسافرت همراه باشد زیاد است. همچنین در این مواقع احتمالا هدیه نیز خواهید گرفت، پس ...

5 نکته برای تغذیه سالم هنگام سفر با کودکان

فرقی ندارد با هواپیما سفر می کنید یا با قطار و اتومبیل، در هر صورت سفر با کودکان می تواند چالش های زیادی هنگامی تغذیه برای شما به وجود آورد. اما با اندکی ...

این عید همسفر ویروس ها نشویم!

با نزدیک شدن به فصل تعطیلات، بسیاری در تکاپوی آماده شدن برای سفرهای داخلی و خارجی هستند. این افراد با هدف های گوناگونی چون کسب تجربه جدید ...

لیمو و عسل برای سرماخوردگی

سرماخوردگی ساده درمان ندارد و علائم آن می تواند برای مدت یک الی 2 هفته باقی بماند. هنگام سرماخوردگی کار زیادی از دست شما ساخته نیست جز آنکه ...

دیابت و سرماخوردگی

سرماخوردگی برای همگان بیماری ساده ای به شمار نمی رود، مثلا اگر شما دیابت داشته باشید آبریزش بینی و عطسه خطرات بیشتری برای شما خواهند داشت.

بیماری های قلبی و سرماخوردگی

اگر سابقه بیماری قلبی دارید می بایست بیش از دیگران از خود مراقبت کنید تا سرما نخورید. زیرا سرماخوردگی در این حالت ممکن است منجر به بروز عوارضی شود که ...

آسم و سرماخوردگی

اگر آسم دارید، سرماخوردگی ممکن است علائم بیماری شما را تشدید کند. بسیار مهم است که شناخت کاملی از علائم آسم و سرماخوردگی داشته باشید و ...

11 راه درمان خانگی سرماخوردگی و آنفلوانزا

استراحت کردن در بستر با وجود سرماخوردگی به هیچ وجه حس خوشایندی ندارد. ترکیب بدن درد، تب، لرز، گرفتگی بینی، عطسه و سرفه برای هیچ کسی جذاب نبوده و ناملایمت های بسیاری را به همراه دارد.

چه مواردی احتمال ابتلا به سرماخوردگی را در شما افزایش می دهند؟

اگر برای به یاد آوردن آخرین باری که بیمار شده اید باید به سختی فکر کنید جزء افراد خوش شانس به شمار می روید. زیرا ابتلای به 2 الی 4 بار سرماخوردگی در سال امری طبیعی و عادی است.

تسکین درد ناشی از سرماخوردگی

هنگامی که حس می کنید در حال سرماخوردن هستید پر واضح است که در ادامه چه پیش خواهد آمد. عطسه و سرفه یقینا به وجود می آید.

آیا آنتی بیوتیک ها سرماخوردگی را درمان می کنند؟

تصور کنید سرماخورده اید و حال خوشی ندارید. ممکن است داروهای مرتبط گوناگونی را مصرف کرده باشید. در این حین به این فکر می افتید که به داروی قویتری نیاز دارید.

بهترین و در عین حال عجیبترین روش های درمان سرماخوردگی در سراسر دنیا

بیدار شدن و عطسه کردن مداوم یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی ست که ممکن است برای هر شخصی رخ دهد، اما اگر این اتفاق در حالت سرماخوردگی و آنفلوانزا پیش آید حقیقتا وحشتناک است.

راه های طبیعی جهت مقابله با سرماخوردگی

آیا سعی دارید به سرماخوردگیتان غلبه کنید؟ راه های بسیاری برای بهبود علائم این بیماری وجود دارند که در ادامه به چند نمونه از آنها می پردازیم.

افراد شاد کمتر سرما می خورند

افرادی که شاد، سرزنده، آرام و سرشار از دیگر احساسات مثبت هستند کمتر به سرماخوردگی دچار می شوند. حتی این افراد هنگام بیماری، شدت علائم کمتری از خود بروز می دهند.

8 راه طبیعی جهت درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا

اگرچه هیچ گونه درمان قطعی برای سرماخوردگی و آنفلوانزا وجود ندارد اما داروهای بدون نسخه می توانند به بهبود علائم و کاهش مدت بیماری بیانجامند.

چگونه در زمان سرماخوردگی خواب راحت تری داشته باشیم

هنگام سرماخوردگی، نوشیدن مایعات کافی و داشتن خواب زیاد جهت بهبود هر چه سریعتر بسیار با اهمیت است. اما داشتن خواب کافی در این حین چندان کار راحتی نبوده و به صورت غیر قابل باوری سخت است.

چک لیست پیشگیری از سرماخوردگی

آیا اطرافیان شما به سرماخوردگی دچار شده اند؟ نگران نباشید، شما با رعایت موارد زیر به راحتی می توانید سلامتی خود را حفظ کنید!

بهترین و بدترین نوشیدنی ها هنگام سرماخوردگی

همه ما هنگام سرماخوردگی با جمله "مایعات زیاد بنوش" مواجه شده ایم. این جمله درست است، بدن شما جهت بهبود به جذب آب بیشتر نیاز دارد.

سرماخوردگی نوزادان

سرماخوردگی، یک عفونت ویروسی است که برای هر کسی ممکن است اتفاق بیفتد. این بیماری، دستگاه تنفسی را آلوده کرده و معمولا منجر به گرفتگی و آبریزش بینی می گردد.

12 نکته جالب در خصوص سرماخوردگی

با توجه به تصور ترسناکی که در خصوص ابتلای به بیماری وجود دارد، سرماخوردگی ساده به نظر مسئله پیچیده ای نیست.

مواردی که در فصل سرماخوردگی نیاز به تمیز کردن دارند

دست های آلوده همواره با دستگیره های شیرآلات آشپزخانه و سرویس های بهداشتی در تماس هستند، به همین دلیل احتمال انتقال ویروس های سرماخوردگی وجود دارند.

6 عاملی که سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف می کنند

سبک زندگی شما می تواند بر میزان محافظت سیستم ایمنی بدنتان در مقابل میکروب ها، ویروس ها و بیماری های مزمن اثر گذارد.

5 راه جلوگیری از سرماخوردگی در کودکان

آیا تاکنون دیده اید فرزندتان بینی اش را با پشت دستش پاک کند؟ همانطور که می دانید کودکان میکروب های زیادی را انتقال می دهند.

علائم و دلایل سرماخوردگی

علائم سرماخوردگی معمولا 1 تا 3 روز پس از در معرض ویروس قرارگرفتن ظاهر می شود. نشانه ها و علائم می تواند از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد.

غذاهای خارق العاده جهت بهبود سرماخوردگی(بخش دوم)

شما نمی توانید اهمیت تغذیه خوب را در رابطه با سیستم ایمنی بدنتان دست کم بگیرید.

غذاهای خارق العاده جهت بهبود سرماخوردگی(بخش اول)

بسیاری اعتقاد دارند ساختار هر فرد بر اساس مواد خوراکی که مصرف می کند شکل می گیرد، پس منطقی است در صورتی که غذاهای سالم مصرف کنید، سلامت بمانید.

خویش مدیریتی در سرماخوردگی

برای آنکه هنگام ابتلا به سرماخوردگی تا حد امکان خود را آسوده و راحت نمایید موارد زیر را امتحان کنید: نوشیدن مایعات به میزان کافی: آب، آبمیوه و ترکیب آب و لیمو به صورت معمولی یا گرم ....

بارداری و آنفلوآنزا

گرفتن آنفلوآنزا هیچ گاه خوشایند نبوده است، خصوصا زمانی که انتظار آن را ندارید. این بیماری زمانی که باردار هستید ممکن است شدیدتر شده و 3 برابر طولانی تر شود.

سیستم ایمنی بدن خود را سالم نگاه دارید

سیستم ایمنی بدن، از فرد در برابر ویروس های سرماخوردگی و آنفلوآنزا محافظت می کند. هشت گامی که در ادامه عنوان می شوند قادر به تقویت سیستم ایمنی بدن شما برای مقابله با ویروس های نامبرده هستند.

میکروبی ترین مکان های جامعه

فصل سرماخوردگی و آنفلوآنزا به معنای حضور میکروب هاست و برخی از مکان هایی که روزانه به آنها سر می زنید بیش از سایر محل ها دارای میکروب هستند.

سرماخوردگی یا آنفلوآنزا

هنگامی که عطسه یا سرفه می کنید، تب دارید و عضلاتتان درد می کند، از کجا متوجه می شوید که سرماخورده اید یا به آنفلوآنزا مبتلا شده اید؟

اجازه ندهید سرماخوردگی شما را از تکاپو اندازد

تا همین اواخر، محققان تصور می کردند حدود 100 نوع از رینوویروس ها – متداول ترین ویروس عامل سرماخوردگی – وجود دارند. اما امروزه، با آزمایشات پیشرفته، آنان موفق به کشف گروه جدیدتری از راینوویروس ها شده اند.

چیکار کنیم امسال سرما نخوریم؟

به دلیل وجود اطلاعات بسیار گسترده و در مواردی متناقض درباره پیشگیری و درمان بیماری سرماخوردگی و همچنین باورهایی غلط درباره پیشگیری و درمان سرماخوردگی، بر آن شدیم تا اطلاعات دقیقی درباره سرماخوردگی و مخصوصا راه های پیشگیری و درمان آن ارائه کنیم.

تفاوت آلرژی و سرماخوردگی

اگر دچار آب ریزش بینی، درد و عطسه هستید شما ممکن است یک سرماخوردگی (زکام) یا آلرژی داشته باشید. باید بدانید چه تفاوت های کلیدی بین سرماخوردگی و آلرژی وجود دارد تا بتوانید چگونه به درستی هر یک از شرایط را درمان کنید.

دانستنی های جالب در مورد سرماخوردگی و آنفلوآنزا

فکر می کنید همه چیز را درباره سرماخوردگی و آنفلوآنزای وحشتناک می دانید؟ نه نمی دانید، نکات زیر را بخوانید تا بدانید چطور از خودتان مراقبت کنید.

کاهش علائم و نشانه های سرماخوردگی با سشوار!

تنفس هوای گرم با شدتی تنظیم شده می تواند سبب برطرف شدن میکروب ها و ویروس ها شود. گاهی اوقات در برخی از فصول سال ابتلا به برخی از بیماری ها غیر قابل اجتناب است. به سبب نزدیک بودن به اعضای خانواده و دوستان این ویروس ها به راحتی بین افراد منتقل می شود.