7 راه برای مقابله با سرماخوردگی هنگام سفر

برای بسیاری از ما پیش آمده که در هنگام سفر سرماخورده ایم. درست است، چنین اتفاقی نامناسب و ناخوشایند است اما یکی از حقایق زندگی است و می بایست به درستی با آن برخورد نمود.

مبارزه با سرماخوردگی تنها خلاصه در بهبود علائم نمی شود بلکه منظم بودن و مانع از گسترش بیماری شدن را نیز شامل می شود. در ادامه مواردی که برای این دو منظور به شما کمک می نماید را بررسی می کنیم:

 ضدعفونی کردن

همواره ضدعفونی کننده های دست و دستمال های آنتی باکتریال را به همراه خود داشته باشید. برای جلوگیری از گسترش میکروب ها به افراد دیگر و افزایش وخامت بیماری خود به صورت مداوم دست های خود را بشویید.

7 Ways to fight a cold while traveling Coldax01

بهتر است برای اطمینان بیشتر هنگامی که سوار وسیله نقلیه مانند هواپیما می شوید، سطوحی که خود یا خانواده تان در طول سفر با آن در تماس هستند را با استفاده از دستمال آنتی باکتریال ضدعفونی نمایید.

نوشیدن آب لیمو و دیگر مایعات گرم

حتی در هتل، خصوصا زمانی که حالتان چندان خوشایند نیست، سفارش آب لیموی تازه در اول صبح می تواند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شما شده و روز خوبی را برایتان رقم بزند.

7 Ways to fight a cold while traveling Coldax02

همچنین قراردادن یک لیموی تازه در آب نوشیدنیتان در طول روز، البته اگر فرصت آن را داشته باشید آسیبی به شما نخواهد رسانید. نوشیدن چای سبز یا گیاهی به همراه دیگر مایعات به شما کمک می کند تا آب کافی بدن خود را تامین نمایید. هنگام بیماری که ممکن است نوشیدن آب اندکی دشوار باشد، آب های طعم دار می تواند نوشیدن آن را راحت تر نماید.

به همراه داشتن داروهای مورد نیاز

به همراه داشتن دارو خصوصا در سفرهای بین المللی امری حیاتی است زیرا موجب می شود در کشورهای بیگانه سردرگم تهیه دارو نشوید. داروهای ساده سرماخوردگی همیشه در فروشگاه ها یافت نشده و در برخی مواقع یافتن یک داروی ساده بسیار عذاب آور و دشوار است.

قرص های مکیدنی گلودرد و سرفه نیز از جمله مواردی است که بهتر است در سفر به همراه خود داشته باشید. همچنین می توانید به جای این قرص های مکیدنی از اسپری های مخصوص گلودرد و سرفه نیز استفاده نمایید.

7 Ways to fight a cold while traveling Coldax03

به همراه داشتن ویتامین ها

اگر در منزل ویتامین مصرف می کنید، تعطیلات شما نیز نمی بایست چندان تفاوتی داشته باشد. به اندازه مورد نیاز سفر خود ویتامین را همراه داشته باشید. همچنین بردن ویتامین ث اضافه نیز بی ضرر است.

هوشمندی هنگام پرواز

گرفتگی سبب می شود گوش میانی شما توانایی خود برای تغییر و توازن در شرایط فشاری مختلف را از دست داده و حتی در صورت عدم هدایت صحیح توام با درد نیز باشد. مطمئن شوید هنگام پرواز، ضد احتقان یا یک جفت گوش گیر مخصوص برای پرواز را به همراه دارید و از آن هنگام برخاست و فرود استفاده می نمایید.

مراقب خود باشید

به نظر می رسد اگر نتوانید حداکثر استفاده را از لحظات خود (بازدید مکان های دیدنی، موزه و فروشگاه ها) ببرید، سفر بی فایده ای داشته اید. اما هنگام بیماری، بسیار مهم است که اندکی از این تفریحات کاسته و به خوبی استراحت کنید.

لیستی از راه حل های سالم در محلی که می روید فراهم کنید. به عنوان مثال اگر به هنگ کنگ سفر می کنید، سالن های ماساژ و طب سوزنی گزینه ها مناسبی برای بهبود حال شما هستند. بسیاری از افراد استفاده از سونا را در این حالت پیشنهاد می کنند، اما می بایست مراقب ویروس های خود و دیگر افراد نیز باشید.

پاک کردن رد خود

اگر بیمار هستید، بد نیست پس از ترک وسیله نقلیه یا محل اقامت، نقاط پر تماس خود را با دستمال ضدعفونی نمایید. در هتل، کنترل تلویزیون، تلفن و کلیدها نقاطی هستند که می دانید به صورت مداوم ضدعفونی نمی شوند، پس بهتر است خصوصا اگر همراه دیگری دارید که بیمار نشده است اقدام به ضدعفونی کردن این محل ها کنید. منظم بودن شما خصوصا هنگام بیماری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.