پیشگیری از سرماخوردگی در حین سفر

معمولا پیش از آنکه این اتفاق بیفتد می توان آن را احساس کرد. ممکن است زمان آغاز تصور کنید که تنها اندکی خسته اید یا دچار حساسیت شده اید. اما زمانی که این هجمه بیشتر می شود به ناگهان خود را در اتاق هتلتان با مشتی قرص می یابید. هیچ چیز بدتر از بیماری در حین سفر نیست، چه سفر کاری و چه تفریحی. خصوصا سرماخوردگی که در سفر بسیار آزاردهنده است و برنامه های شما را برهم می ریزد. متاسفانه، سفر، شما را در معرض محیط های گوناگونی چون هواپیما، وسایط نقلیه عمومی و محیط های پر جمعیت که در آنها احتمال ابتلا به بیماری افزایش می یابد قرار می دهد. اگرچه برای سرماخوردگی درمانی وجود ندارد اما با برداشتن چند گام ساده می توانید از قدرت سیستم ایمنی بدنتان برای مبارزه با ویروس ها مطمئن شوید.

اولین و مهم ترین کار این است که آب مورد نیاز بدن خود را تامین کنید. هرچند بسیاری از ما حتی 8 لیوان آب توصیه شده در روز را مصرف نمی کنیم، اما با اینحال سعی کنید این میزان را 2 یا 3 برابر نمایید. مطمئن باشید سیستم گوارش و پوست شما برای این عمل از شما تشکر خواهند نمود. همچنین می توانید مقداری سبزیجات سالم یا چای اکیناسه برای تقویت مضاعف سیستم ایمنی بدنتان به آن اضافه کنید.

avoid the common cold while traveling Coldax01

 خوراکی های مغذی را هم پیش از سفر و هم در طی سفر به برنامه غذاییتان بیفزایید. میوه ها و سبزیجات دوستان شما هستند و فواید بسیاری علاوه بر مبارزه با بیماری برایتان دارند. حتی یک تکه میوه همراه با صبحانه یا به عنوان تنقلات و برخی سبزیجات به همراه نهار یا شام تاثیر بسزایی برای شما دارد. مطمئنا دوست ندارید رژیم غذاییتان در حین سفر تنها شامل چربی های ناسالم و قندهایی باشد که منجر به اضافه وزن شما می شوند.

avoid the common cold while traveling Coldax02

اگر سلامت شما با داروهای مکمل تناقضی ندارد، از این مکمل ها استفاده کنید. مکمل ها انواع مختلفی چون قرص و پودر داشته و کاربردهای گوناگونی نیز طبیعتا دارند. مکمل های ساده که میزان ویتامین شما را افزایش می دهد برای تقویت سیستم ایمنی بدن بهترین گزینه هستند، خصوصا آنکه قیمت چندانی هم ندارند. برخی از این نوع مکمل ها برای پیشگیری از سرماخوردگی توصیه می شوند.

avoid the common cold while traveling Coldax3

ابتلا به سرماخوردگی در طول سفر هم برای شما و هم همراهانتان آزاردهنده خواهد بود. اما الزاما نباید چنین اتفاقی بیفتد. نوشیدن اندکی آب بیشتر در طول روز، مصرف غذاهای دارای ویتامین، استراحت و مکمل های مناسب قادرند زندگی را ساده تر نمایند. با اتخاذ تصمیمات صحیح در آماده سازی سفر، به شما در پیشگیری از سرماخوردگی قبل از آنکه زمینه برای بروز آن فراهم شود کمک بسیار زیادی خواهد شد.