بهترین و در عین حال عجیبترین روش های درمان سرماخوردگی در سراسر دنیا

بیدار شدن و عطسه کردن مداوم یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی ست که ممکن است برای هر شخصی رخ دهد، اما اگر این اتفاق در حالت سرماخوردگی و آنفلوانزا پیش آید حقیقتا وحشتناک است. مردم غالبا ترجیح می دهند برای درمان بیماری خود همچنان از راهکارهای سنتی و خانگی استفاده کرده و از داروهای شیمیایی استفاده ننمایند، همانطور که همگی ما راه های مختلفی برای درمان سرماخوردگی از والدین و پدربزرگها و مادربزرگهای خود شنیده ایم. در ادامه به برخی از این راه های عجیب اما مفید برای درمان این بیماری می پردازیم. لطفا توجه نمایید در برخی موارد تنها اتکا به راهکارهای سنتی کافی نبوده و حتما می بایست از داروهای توصیه شده استفاده نمود.

شیر زردچوبه – هند

زردچوبه از دیرباز به عنوان ماده ای جهت آرام کردن علائم سرفه در افراد سرماخورده به شمار می رفته است، هر چند بسیاری از ما بر این عقیده نیستیم اما این پدیده از هندوستان نشات گرفته و در آنجا شیر زردچوبه به عنوان موثرترین روش درمان بیماری سرماخوردگی به شمار می رود. گفته می شود ترکیب نصف قاشق چایخوری زردچوبه در شیر داغ و نوشیدن آن خصوصا پیش از خواب به بهبود شرایط سرماخوردگی ساده و آنفلوانزا می انجامد. برای افزایش قدرت شفابخشی زردچوبه می توان از زنجبیل، فلفل سیاه و عسل نیز بهره برد.

شربت حلزون – آلمان

شربت حلزون، خصوصا شربتی که از رد برجای مانده در اثر حرکت حلزون استخراج می شود، در آلمان بهترین روش درمان گلو درد محسوب می شود. چنین موادی نه تنها برای درمان گلودرد که در محصولات زیبایی چون کرم صورت نیز کاربرد دارد.

سوپ مارمولک – هنگ کنگ

ترکیب سوپ مارمولک خشک شده با خرما یقینا یکی از بهترین در عین حال عجیبترین راه های درمان سرماخوردگی در سرتاسر دنیا است. سوپ مارمولک با خرما مخلوط شده و به آن گوشت افزوده می شود تا با افزایش گردش خون، کارکرد متابولیسم بدن شما را بهبود و از آن طریق بیماری شما را درمان نماید. علاوه بر این مسئله، خوردن سوپ مارمولک در هنگ کنگ به عنوان ماده ای موثر جهت قلب و ریه ها نیز شناخته شده است.

سکه زنی – چین

سکه زنی به عنوان بادکش نیز در چین شناخته شده است. در روش بادکش چینی فنجان های داغی را بر روی نقاط خاصی از پوست قرار می دهند تا با افزایش جریان خون در بدن انرژی مورد نیاز جهت مبارزه با هر بیماری را فراهم کنند. سکه زنی نیز به همین ترتیب است، در این روش مقداری پماد ببر بر روی پشت شخص مالیده و سپس به واسطه وسایل سختی همچون سکه تا حدی که محل قرمز شود خراش می اندازند. چینی ها معتقدند این عمل به رهایی آنان از درد می انجامد.

آب پیاز

پیاز به جهت تاثیرات شگرف خود بر روی سرماخوردگی و آنفلوانزا شناخته شده است، خصوصا در بخش هایی از اروپا و ژاپن. در این روش، یک تکه پیاز خرد شده در ظرفی قرار داده شده و با عسل و شکر پوشانیده می شود. به این طریق آب پیاز به صورت طبیعی استخراج می شود و به دلیل دارا بودن میزان زیادی ویتامین C و B برای درمان توصیه می گردد.

سیر خرد شده – روسیه

در منزل روس ها، اگر ظرف بزرگی از سیر خام ببینید، می توانید تصور کنید که شخصی در آن خانه به سرماخوردگی دچار شده است. مصرف سیر خرد شده به عنوان بهترین روش درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا شناخته می شود، اما چرا به عنوان بهترین و عجیبترین راه های درمانی به شمار می رود؟ زیرا والدین روسی برای بهبود فرزندان خود، سیر را در جیب آنها قرار می دهند.

دیگر روش رایج در روسیه قراردادن پاها در آب گرم ترکیب شده با خردل و سپس پوشیدن جورابهای ضخیم و جستن در رختخواب است.

شربت مویز داغ – فنلاند

شربت مویز داغ به دلیل سرشار بودن از ویتامین C، در کشور فنلاند به عنوان راهی جهت مبارزه با سرماخوردگی و آنفلوانزا به شمار می رود. آب مویز سیاه را گرفته و در ماهیتابه بجوشانید و سپس تنها جرعه ای بنوشید، قطعا احساس بهتری خواهید داشت. به یاد داشته باشید نباید میزان زیادی از این شربت را مصرف نمود.