آیا می توان با وجود سرماخوردگی، مسافرت هوایی را انجام داد؟

سرماخوردگی و آنفلوانزا بیماری های شایعی در مدرسه و محیط های کار هستند، اما آیا من می توانم اگر بیمار شدم همچنان پروازم را انجام دهم؟ این سوالی ست که در حال حاضر در ذهن بسیاری نقش بسته است. برای یافتن پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

Came down with a cold and still flying Coldax01

در صورتی که تب بالایی دارید پرواز کردن پیشنهاد نمی شود، البته بهتر است از پزشک خود پاسخ قطعی را دریافت نمایید.

اگر سرماخوردگی شما فاقد تب است ممانعتی برای پرواز شما وجود ندارد اما بهتر است دیگر مسافران را مدنظر قرار دهید. اگرچه، عفونت ویروسی آنگونه که بسیاری عقیده دارند به سادگی در کابین هواپیما گسترش نمی یابد زیرا هوا به واسطه لوله های گوناگون و فیلترهای تعبیه شده در آن بازنشر می گردد.

استفاده از راه های درمانی مناسب

برای بینی های گرفته، استفاده از محصولات ضد احتقان بدون نسخه امکان پذیر است. این دارو می بایست حدود نیم ساعت الی یک ساعت پیش از برخاستن هواپیما مصرف شوند.

Came down with a cold and still flying Coldax02

همچنین محصولات موثر دیگری که موجب انقباض رگ های خونی دیواره بینی می شوند نیز بدون نیاز به نسخه در دسترس است.

هنگام پرواز با سرماخوردگی گوش ها بیشترین آسیب را می بینند

سرماخوردگی موجب می شود دیواره گوش متورم شود. این تورم، سیستم توازن فشار هوا در هنگام نشست و برخاست در گوش را تحت تاثیر قرار می دهد.

افراد به ندرت هنگام برخاست (هنگامی که فشار داخل کابین افت می کند) گوش درد می گیرند. در حقیقت سیستم موازنه فشار در گوش میاتی ساده تر فعالیت کرده و حتی با مواردی چون جویدن آدامس، بلعیدن بزاق و خمیازه های عمدی می توان به آن کمک نمود.

هنگام فرود، فشار مضاعف می شود اما با مانور والسالوا می توان خطر را مرتفع کرد. مانور والسالوا روش ساده ای است: هوا را استنشاق کرده تا ریه هایتان پر شوند، سپس دهان را بسته و با گرفتن بینی خود سعی کنید هوا را به خارج برانید. در این هنگام، حس گرفتگی گوش شما از بین رفته و شنوایی شما به حالت عادی باز می گردد. بهتر است هر چند دقیقه یکبار در طول مدت پرواز این مانور را پیاده سازید.

Came down with a cold and still flying Coldax03

کودکان ممکن است در یادگیری متد فوق دچار مشکل شوند اما مهمانداران پرواز می توانند راه حلی به شکل "گوش های میکی موس" را برای آنان اجرا کنند. در این متد، با دو لیوان کاغذی گوش های آنان را پوشانده و در انتهای لیوان ها دستمالی نمناکی قرار می دهند.