راه های ساده برای سالم ماندن در سفر

آیا بعضی اوقات برایتان پیش آمده که حس کنید بسیار بدشانس هستید؟  تصور کنید حالتان خوب است، سالم هستید و برای سفر خود را آماده کرده اید. مسیر طولانی را سپری می کنید تا به مقصد برسید. ناگهان صبح که از خواب بلند می شوید حس گرفتگی، عطسه و سرفه دارید. سرتان سنگین شده و دلتان نمیخواهد تخت خواب را ترک کنید.

Easy ways to stay healthy while traveling Coldax01

هیچ چیز بدتر از بیماری در هنگام سفر چه از نوع کاری و چه از نوع تفریحی نیست. شما نه دلتان میخواهد بهترین سفر تفریحی خود را از دست دهید و نه جلسه مهم کاریتان را خراب کنید.

اما اگر این اتفاق افتاد چه باید کرد؟ قطعا بهترین راه درمان پیشگیری است اما راه درمانی به زعم متخصصین انجام هر آنچه از خانواده خود آموختید است. از دستمال کاغذی استفاده و به درستی آن را دور اندازید. دستانتان را از دهانتان دور کنید و فاصله خود را از دیگران حفظ نمایید.

Easy ways to stay healthy while traveling Coldax02

همچنین بهتر است سیستم تغذیه خود را تغییر ندهید. هنگام مسافرت خارج شدن از مسیر روتین زندگی بسیار ساده است زیرا در معرض غذاهای جدید و متنوع قرار می گیرید و حتی ممکن است الگوی خوابتان نیر تغییر کند. طبق نظر متخصصین، زمانی که روتین زندگی شما بر هم می ریزد ممکن است تاثیر مخرب آن را در سلامتی خود مشاهده کنید. پس بهتر است بیش از همیشه غذا نخورده و مطمئن شوید که به اندازه کافی استراحت می نمایید. و البته اصلی ترین روش برای جلوگیری از بیماری که همان شستشوی مداوم دست ها است را رعایت می کنید.

Easy ways to stay healthy while traveling Coldax03

متاسفانه، سفر هوایی گاهی اوقات سالم ماندن را دشوار می کند. زیرا افراد زیادی در مکانی اندک قرار می گیرند و فرصت برای اینکه ویروس های سرماخوردگی و آنفلوانزای خود را با دیگران به اشتراک گذارند بسیار است.

حتی اگر تمام مراقبت های ممکن را بعمل آورید باز هم امکان بیمار شدن شما وجود دارد. بنابراین بهتر است برخی داروهای بدون نیاز به نسخه را در طی سفر به همراه داشته باشید. علاوه بر داروهایی چون سرماخوردگی، مسکن و ضداحتقان به همراه داشتن محصولات حاوی زینک (روی) نیز به شما در کاهش مدت سرماخوردگی کمک می کند.