چگونه هنگام پرواز، فشار سینوسی را التیام بخشیم؟

پرواز کردن با وجود آنفلوانزا هم برای خودتان و هم دیگر مسافران ناخوشایند است. اما زمانی که مشکلات سینوسی – مربوط به آنفلوانزا یا دیگر موارد – دارید، سفر هوایی ممکن است با درد و عوارض جدی همراه باشد. پزشکان توصیه می کنند اگر دارای عفونت سینوسی هستید از پرواز اجتناب کنید اما اگر ناگزیر به سفر هستید بهتر است برای بهبود فشار و  دردهای متعاقب آن روش های زیر را پیش، هنگام و پس از پرواز رعایت کنید.

چه نوع فشار سینوسی دارید؟

نوع درمان مشکلات ناشی از فشار سینوسی در حین پرواز به عامل به وجود آورنده این مشکل وابسته است. برای سرماخوردگی، آنفلوانزا یا عفونت سینوسی، داروهای بدون نیاز به نسخه یا داروهای تجویزی بهتر از روش های فیزیکی ساده در حین پرواز برای شما به همراه دارند. اگر هنگام سفر هوایی میل به مشکلات ناشی از فشار برای شما افزایش می یابد، روش فیزیکی طولانی مدتی چون جویدن آدامس ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

how can i releive sinus pressure when flying Coldax1

پیش از برخاست هواپیما

اگر سابقه مشکلات سینوسی دارید، بهتر است پیش از آنکه هواپیما به پرواز درآید جهت کاهش فشار از داروهای مخصوص استفاده نمایید. قرص ها یا کپسول های ضداحتقان بدون نیاز به نسخه با کاهش تورم سینوس ها، جریان هوای بیشتری را موجب می شود. فشار سینوسی در هنگام پرواز اتفاق می افتد زیرا فشار موجود در خارج از سینوس های شما سریعتر از آنکه بدنتان بتواند آن را متوازن نماید تغییر می کند و به همین دلیل افزایش جریان هوا موجب می شود بدن شما بتواند دو سطح متفاوت فشار را با سرعت بیشتری با هم همگام سازد. اگر برایتان امکان دارد چند روز پیش از پرواز شروع به مصرف ضداحتقان ها نموده یا حداقل چند ساعت قبل از آن این کار را انجام دهید. اگر زمان کافی برای انجام این کار ندارید از اسپری ها یا قطره های بینی برای درمان مستقیم استفاده نمایدد.

how can i releive sinus pressure when flying Coldax2

هنگام پرواز

فشار سینوسی هنگام برخاست هواپیما زمانی که هواپیما اوج می گیرد و سطح فشار کابین دچار تغییر می شود بسیار بدتر می گردد. دو عمل ساده فیزیکی – جویدن و قورت دادن – می تواند با توزین آهسته فشار کابین موجب بهبود این مشکل شود. به همین علت بهتر است همواره در هواپیما یک بطری آب و یک بسته آدامس به همراه داشته باشید.

how can i releive sinus pressure when flying Coldax3