اطلاعاتی در مورد آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک ها عفونت های باکتریایی را درمان می کنند.

آنتی بیوتیک ها، باکتری ها را از بین برده یا مانع از رشد آنها می شوند. آنها اثری بر روی ویروس ها از جمله سرماخوردگی و آنفلوانزا ندارند. اگر از این داروها به درستی استفاده نشود موجب تغییر در باکتری ها و کاهش اثربخشی آنتی بیوتیکها بر روی آنها می گردند. به این پدیده مقاومت آنتی بیوتیکی گفته می شود.

تمیز کننده های ضد باکتریایی باعث قویتر شدن میکروب ها در برابر آنتی بیوتیک ها می شوند.

برخی تحقیقات نشان می دهد که تریکلوزان که در بیشتر صابون ها و پاک کننده های ضد باکتریایی وجود دارد ممکن است باعث ایجاد تغییراتی در باکتری ها و نهایتا کاهش قدرت مبارزه آنتی بیوتیک ها با آنها شود. سازمان غذا و دارو امریکا برای اثبات این مورد از شرکت های تولیدکننده این گونه پاک کننده ها درخواست بازبینی نموده است. این سازمان اعلام می دارد شواهدی مبنی بر تاثیر بهتر این گونه مواد در پیشگیری از بیماری نسبت به آب و صابون در دست نمی باشد.

how much do you know about antibiotics 2

درمان آکنه ممکن است موجب مقاومت آنتی بیوتیکی شود.

معمولا پزشکان برای درمان آکنه داروی آنتی بیوتیک را تجویز می نمایند. در نظر داشته باشید هر آنتی بیوتیک که شما مصرف می کنید (فارغ از دلیل مصرف آن) می تواند باعث مقاومت آنتی بیوتیکی شود. بهتر است برای یافتن راه های جایگزین درمان بیماری های خود با پزشکتان مشورت نمایید.

برای گلودرد استرپتوکوکی می بایست از آنتی بیوتیک استفاده نمود.

گلودرد استرپتوکوکی به واسطه باکتری به وجود می آید. البته می بایست برای اطمینان از ابتلا به  این نوع بیماری آزمایشاتی صورت پذیرد. عفونت سینوسی که همچنین به آن سینوزیت نیز گفته می شود تقریبا همواره به واسطه یک ویروس ایجاد می شود. چنین عفونت هایی جهت درمان نیازمند مصرف آنتی بیوتیک نبوده، هرچند در مواردی نادر عامل به وجود آورنده آنها باکتری ها هستند. اگر علائم شما برای مدت بیش از 10 روز به طول انجامید حتما به پزشک مراجعه نمایید.

عفونت های گوش هم از طریق ویروس و هم باکتری به وجود می آیند. این عفونت ها ممکن است بدون استفاده از آنتی بیوتیک بهبود یابند اما ممکن است پزشکتان بسته به سن و میزان کسالت شما، این دارو را نیز تجویز نماید.

how much do you know about antibiotics 3

پس از آنکه حالتان رو به بهبودی گذاشت نباید مصرف آنتی بیوتیک را قطع نمایید.

آنتی بیوتیک را می بایست دقیقا همان گونه که پزشک برای شما تجویز کرده مصرف نمود. به یاد داشته باشید آنها را به موقع و برای تمام مدتی که برایتان تجویز شده مصرف کنید. اگر پیش از پایان دوره، مصرف آن را متوقف نمایید ممکن است برخی باکتری ها جان سالم به در برده و مجددا باعث بیماری شما شوند.

سازمان جهانی بهداشت به دلیل عدم اثربخشی لازم آنتی بیوتیک ها بر روی بیماری های کلامیدیا، سوزاک و سیفلیس در حال تغییر دستورالعمل های درمانی است.

چنین بیماری هایی همگی به واسطه باکتری ها به وجود می آیند و مدت زیادی است که با آنتی بیوتیک تحت درمان قرار گرفته و عمدتا بهبود یافته اند. اما این رویه رو به تغییر است زیرا این بیماری ها نسبت به آنتی بیوتیک مقاوم گردیده اند. محققان موارد زیادی از بیماری سوزاک را یافته اند که در برابر آنتی بیوتیک ها مقاومت پیدا نموده اند. در نظر داشته باشید مقاومت های سیفلیس و کلامیدیا شایع نبوده اما وجود دارند.

حداقل 2 میلیون نفر در سال دچار بیماری های عفونی می شوند که با آنتی بیوتیک قابل درمان نیستند.

چنین عفونت هایی عبارتند از سل، مشکلات پوستی و بیماری های قابل انتقال از راه جنسی. مردم بیشتر این بیماری ها را در منزل، مدرسه و یا محل کار خود دریافت می دارند. اما دچار شدن به این بیماری ها در مراکز درمانی نیز امکانپذیر است. همچنین امکان انتقال آنها و دریافت باکتری از روی سطوح بیمارستانی یا دست پزشکان و پرستاران نیز وجود دارد.

غذایی که می خورید قادر به جلوگیری از اثربخشی لازم آنتی بیوتیک ها است.

دام هایی که آنتی بیوتیک دریافت می کنند می توانند باکتری های مقاوم در بدن خود تولید کنند. اگر از گوشتی بخورید که به درستی پخته یا تهیه نشده است، آن باکتری ها می توانند به بدن شما وارد شوند. کود و آب مورد استفاده در محصولات نیز می توانند موجب گسترش باکتری ها گردند. FDA اعلام نموده که استفاده از آنتی بیوتیک ها، به جز موارد تجویز شده توسط یک دامپزشک، در حیواناتی که برای غذا مصرف می شوند را به طور فزاینده ای کاهش خواهد داد.

how much do you know about antibiotics 1

آنتی بیوتیک های کمی طی 30 سال اخیر تولید شده اند.

از دهه 1980 تاکنون کلاس مهمی از آنتی بیوتیک ها توسط محققین شناخته و تولید نشده است. خطر مقاومت آنتی بیوتیکی چندین دهه است که در اطراف ما وجود دارد. الکساندر فلمینگ برنده جایزه نوبل در سال 1945 و کاشف پنی سیلین در خصوص اثربخشی کمتر آنتی بیوتیک ها به مرور زمان هشدار داده بود. گفتنی ست در حال حاضر تلاش های زیادی برای توسعه آنتی بیوتیک ها وجود دارد،

مقاومت آنتی بیوتیکی سالانه 20 میلیارد دلار هزینه در پی دارد.

عفونت های مقاوم شده باعث بیماری بیشتر افراد می شود و هر چه آنها مدت طولانی تری در بیمارستان بمانند هزینه درمان آنها بیشتر خواهد شد.

نباید از آنتی بیوتیک های تجویز شده برای فرد دیگری استفاده نمود.

داروی تجویز شده برای دیگران ممکن است برای شما مناسب نباشد. اگر نوع اشتباهی از آنتی بیوتیک را مصرف کنید روند دوره بهبودی شما آهسته تر شده و حتی ممکن است باعث وخامت بیماری شما گردد.