چگونه در اتاق هتل خود سلامت بمانید

ملحفه ها لکه ندارند، مویی در سینک دستشویی دیده نمی شود و لیوان های آب برق می زنند. اتاق هتل شما به نظر تمیز می آید، اما آیا واقعا همینطور است؟ نه الزاما. اینکه ظاهر کلی اتاق تمیز می نماید نشانه خوبی است، اما تضمینی بر این نیست که صدها فردی که پیش از شما در آن اتاق اقامت داشته اند میکروبی را جای نگذاشته اند.

بهتر است برای اطمینان از بهداشت اتاقتان موارد زیر را در نظر داشته باشید:

1. پیش از آنکه رزرو خود را انجام دهید نظرات را بخوانید.

پیش از رزرو اتاق، نظر مسافران دیگر را در خصوص هتل در فضاهایی چون tripadvisor.com بخوانید. غالبا نظر مصرف کنندگان به علت صداقت بی رحمانه خود به عنوان مرجعی برای اتکا به شمار می رود بنابراین اگر شخصی در خصوص آلودگی هتل نظری نداده بود می توانید آن را به عنوان نشانه خوبی تلقی کنید.

2. دستمال های آنتی باکتریال به همراه داشته باشید.

پر میکروب ترین محل های موجود در اتاق هتل کجاست؟ طبق نظر متخصصان، کنترل تلویزیون آلوده ترین فضا در هر اتاق است. با فاصله کمی از آن دستگیره ها، گوشی تلفن، دکمه سیفون دستشویی، شیرآلات و ظرف یخ قرار دارند. بنابراین برای اطمینان از پاکیزگی محل اقامتتان، بلافاصله پس از مستقر شدن موارد فوق را ضدعفونی نمایید.

how to stay healthy in your hotel room Coldax01

3. روتختی را بردارید.

در یک هتل آبرومند به دلایل منطقی می توانید اطمینان داشته باشید که پیش از استقرار شما، ملحفه ها تعویض شده اند. اما روتختی چظور؟ نه چندان. مسافران با تجربه توصیه می کنند بلافاصله آن را برداشته و در محلی قرار دهید که در طول اقامتتان با آن تماس نداشته باشید.

4. لیوان های آب را بشویید.

بهتر است برای اطمینان از پاکیزگی لیوان ها، پیش از مصرف آن ها را حداقل به مدت یک دقیقه در زیر آب داغ گرفته تا میکروب ها و باکتری های احتمالی آن ها کشته شوند. این کار حتی اگر لیوان ها به نظر پاکیزه می آیند نیز پیشنهاد می شود.

how to stay healthy in your hotel room Coldax02

5. مراقب ساس ها باشید.

هنگام هجوم ساس ها، حتی سطح بالاترین هتل ها با دقیقترین روش های بهداشتی نیز از آن مصون نیستند. اما چه کاری می توان انجام داد تا از این هجوم ایمن ماند؟ پیش از باز کردن چمدان و حتی قراردادن آن بر روی تخت، زیر و میان تشک ها را برای یافتن نقاط قهوه ای قرمز رنگ کوچکی که از این موجودات ترسناک باقی مانده است بررسی کنید. همین روش را بر روی کاناپه و لبه های فرش اجرا کنید. هرچند پیدا کردن ساس ها کار ساده ای نیست اما با چشم غیر مسلح قابل رویت بوده و شبیه کنه های کوچک می مانند. اگر چنین مواردی را یافتید بلافاصله مسئول پذیرش را مطلع و تقاضای استرداد وجه خود را بنمایید.

6. دست های خود را بشویید.

هرساله در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا این جمله را می شنویم که شستن دست ها بهترین راه برای جلوگیری از گسترش میکروب ها و ویروس ها است. باید بدانید چنین امری در دیگر زمان های سال نیز صحت دارد. بنابراین بهتر است با شستشوی مداوم دست های خود با صابون و آب گرم، میکروب ها و باکتری هایی که ممکن است به واسطه مسافران قبلی به شما منتقل شود را از بین ببرید. همچنین با این کار مانع از انتقال میکروب ها و ویروس ها از خودتان به دیگران نیز خواهید شد.

how to stay healthy in your hotel room Coldax03