راه های طبیعی جهت مقابله با سرماخوردگی

آیا سعی دارید به سرماخوردگیتان غلبه کنید؟ راه های بسیاری برای بهبود علائم این بیماری وجود دارند که در ادامه به چند نمونه از آنها می پردازیم:

بالابردن حرارت

در هنگام سرماخوردگی سوپ مرغ و چای داغ می توانند علائم شما را التیام بخشند. با انتقال گرما از گلو به شکم، ترشحات مخاطی نرم شده و سرفه کردن ساده تر می شود. بخار نیز اثر مشابهی دارد. نشستن در حمام و استنشاق بخار آب داغ می تواند به بهبود گرفتگی بینی و سر بیانجامد.

حفظ آب کافی بدن

زمانی که سرماخورده اید، بدنتان ترشحات مخاطی بیشتری تولید می کند. برای ساخت این ترشحات از رطوبت بدن استفاده می شود. مصرف مایعات بیشتر ضخامت و چسبناکی مخاط شما را کمتر کرده و عطسه و سرفه را ساده تر می نماید. نوشیدنی های دارای کافئین و الکل را محدود کنید زیرا چنین مواردی منجر به از دست دادن آب بدن می شوند.

تسکین پوست

هنگام سرماخوردگی به تکرر فین خواهید کرد. نتیجه این عمل قرمزی و خراشیدگی رو و زیر بینیتان خواهد بود. برای جلوگیری از این ناملایمت، از اندکی وازلین استفاده نموده یا دستمال های مرطوب را به کار گیرید.

غرغره آب نمک

اگر گلودرد دارید، یک قاشق غذاخوری نمک را در یک لیوان آب گرم مخلوط و آن را غرغره نمایید. این معجون آب نمک به صورت کوتاه مدت آرامش را برای شما به همراه دارد.

استفاده از مکمل ها

گفته می شود برخی از مکمل ها موجب کوتاه شدن مدت بیماری و البته نه درمان سرماخوردگی می شود. بهتر است با پزشک خود در خصوص مصرف ویتامین سی، زینک و اکیناسه مشورت نمایید.

می بایست جهت استفاده از هر گونه دارو یا مکمل جدید نظر پزشک خود را جویا شوید. زیرا وی می تواند مانع از تداخل آنها با داروهای فعلی شما شود.

جلوگیری از گسترش

هنگامی که در حال مبارزه با سرماخوردگی هستید باید در منزل بمانید. اگر ناگزیرید از منزل خارج شوید، تعداد نفراتی که با آنها در تعامل خواهید بود را کاهش دهید.

هنگام عطسه یا سرفه، دهان خود را با داخل آرنج بپوشانید تا مانع از انتقال میکروبها به دستانتان شوید.

سرماخوردگی ساده غالبا در طی یک هفته به پایان میرسد، بنابراین سخت نگیرید، از خودتان مراقبت کنید تا پیش از آنکه متوجه شوید این دوره به پایان رسد.