آیا سرماخوردگی کودکان دلیل مناسبی برای به تعویق انداختن سفر هوایی است؟

چنین امری همیشه ضرورت ندارد. کودکانی که سرماخورده اند غالبا هنگام پرواز مشکلی برایشان پیش نمی آید، بنابراین در بیشتر موارد به تعویق انداختن سفر نیاز نیست.

البته، توجه داشته باشید این مسئله استثنائاتی نیز دارد که از جمله آنها می توان به سرماخوردگی به همراه عفونت گوش اشاره نمود. در چنین حالتی بهتر است برای اطمینان از بی خطر بودن سفر هوایی برای فرزندتان، با پزشک خود مشورت نمایید. برخی اوقات برای دوری از درد – حتی پارگی پرده گوش – بد نیست پروازتان را به مدت یک الی 2 روز به تعویق اندازید تا عفونت گوش فرزندتان بهتر شود.

Should we postpone our plane if our child has a cold Coldax01

اگر ناچارید هنگام سرماخوردگی فرزندتان سفرتان را انجام دهید، می توانید با عمل به موارد زیر در هنگام پرواز، آرامش بیشتری را برای وی فراهم کنید:

پیش از برخاست هواپیما برای کمک به بهبود گرفتگی ها، از قطره های نمکی بینی استفاده نمایید. برای این کار سر وی را به عقب برده و در هر کدام از منفذهای بینی چند قطره از این محلول را بریزید. اجازه دهید قطره چند دقیقه ای در بینی باقی مانده و سپس به واسطه سرنگ مکش، بینی وی را از مخاط خالی نمایید.

اگر اندکی از این محلول نمکی به گلوی وی ورود پیدا کرد به هیچ وجه نگران نباشید زیرا خطری ندارد. بهتر است این عمل را هر 2 ساعت یکبار تا زمان فرود ادامه دهید.

از ضداحتقان ها استفاده ننمایید. این مواد برای کودکان مناسب نبوده و تاثیر مثبتی بر روی آنها ندارد. به جای آن بهتر است مطمئن شوید که وی آب کافی و مورد نیاز بدن خود را دریافت می دارد.

اگر کودکتان دارای عفونت گوش است، مکش و قورت دادن شیر از سینه مادر، شیشه شیر یا از فنجان می تواند با توزین فشار در گوش داخلی خصوصا در زمان برخاست و فرود منجر به کاهش درد گوش وی شود.

Should we postpone our plane if our child has a cold cOLDAX02

البته بهتر است بلافاصله بعد از برخاست به کودکتان نوشیدنی ندهید زیرا ممکن است پیش از تغییرات زیاد فشاری آن را تمام کند. بنابراین صبر کنید تا تغییرات فشار را در گوش خود احساس کرده و سپس وی را تشویق به نوشیدن نمایید. چنین عملی را در هنگام فرود نیز انجام دهید.