نکات کاربردی برای بهبود سرماخوردگی در حین پرواز

تصور کنید که تعطیلات خوبی را آغاز کرده اید، حال عمومیتان خوب است، اما به ناگهان حس سرماخوردگی به شما دست می دهد. حال اگر قصد سفر با هواپیما را داشته باشید چه باید بکنید؟ همه می دانیم سفر هنگام بیماری بدترین نوع سفر است.! اگر مجبورید با وجود سرماخوردگی باز هم پروازتان را انجام دهید مقاله زیر را مطالعه نمایید تا با راهکارهای کاربردی برای بهبود علائم آزاردهنده بیماری در این حین آشنا شوید:

  • گلودرد

پیش از آنکه به فرودگاه بروید، آب نمک (2/1 قاشق چایخوری نمک حل شده در آب گرم) غرغره کنید. هنگامی که به فرودگاه رسیدید، برای آرام کردن گلوی آزرده خود عسل را با چای داغ یا آب گرم مخلوط کرده و بنوشید. در نهایت زمانی که در هواپیما هستید، مایعات زیاد نوشیده و از قرص های مکیدنی گلو استفاده کنید تا با افزایش میزان بزاق دهان گلوی خود را مرطوب و نهایتا درد را کاهش دهید.

Survival tips while in the air Coldax01

  • گرفتگی سینوس

ضداحتقان ها برای کاهش گرفتگی سینوس معجزه می کنند، بنابراین بهتر است روز پرواز از آنها استفاده کنید. 30 دقیقه پیش از برخاست و هنگام فرود می توانید از اسپری های نمکی بینی برای کم کردن گرفتگی و مرطوب کردن راه های هوایی استفاده نمایید. اما درمان طبیعی که در هواپیما می تواند به شما کمک کند، قرار دادن حوله ای گرم و مرطوب بر روی پیشانی برای بهبود فشار سینوسی است. چنین امری حتی منجر به کاهش خارش چشم ها نیز می گردد.

Survival tips while in the air Coldax3

  • گوش درد

درد گوش اغلب به عنوان علامتی برای گرفتگی سینوسی در زمان پرواز  بروز می نماید. این مشکل ممکن است دامنه دردی از معمولی تا شدید که منجر به آسیب دیدگی گوش با توجه به شدت تغییرات فشار هوا گردد داشته باشد. پیش از پرواز، تمیز کردن گوش برای توازن فشار هوا هنگام نشست و برخاست بسیار اهمیت دارد. برای این عمل، سعی کنید خمیازه مصنوعی کشیده یا هوا را هنگامی که دهان و بینی خود را گرفته اید خارج نمایید.

Survival tips while in the air Coldax2

  • بهبود درد

بهتر است برای بهبود سردرد و تب از داروهای بدون نیاز به نسخه استفاده کنید. در این میان داروهای ترکیبی نیز کمک شایانی به شما می نمایند.

  • رفع هوای خشک

هنگامی که در هواپیما هستید سعی کنید آب زیاد، چای های گیاهی یا آب میوه (نه سودا و قهوه) بنوشید زیرا اگر در حال کشمکش با چنین گرفتگی هایی هستید هوای خشک تنها منجر به وخیمتر شدن حال شما می گردد. همچنین می توانید اندکی روغن به منفذهای بینی خود زده تا ورودی های هوا را مرطوب و پاکیزه نمایید. در نهایت مالیدن اندکی ویکس بر روی سینه می تواند منجر به تنفس بهتر شما شود.